Campaignion Starterkit (7.x-1.0-rc6) - en to de translation catalogue (69 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Content
de: Inhalt

en: Type
de: Typ

en: Actions
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: more
de: mehr

en: Comments
de: Kommentare

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Use count
de: Verwendungsanzahl

en: Image
de: Bild

en: Feed
de: Newsfeed

en: Save
de: Speichern

en: Help
de: Hilfe

en: Add
de: Hinzufügen

en: theme
de: Theme

en: Email
de: E-Mail

en: Email Address
de: E-Mail-Adresse

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: File name
de: Dateiname

en: Address
de: Adresse

en: Desc
de: Absteigend

en: next
de: nächste Seite

en: Email subject
de: E-Mail-Betreff

en: Counter
de: Zähler

en: Ascending
de: Aufsteigend

en: Descending
de: Absteigend

en: Close
de: Schließen

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Sort by
de: Sortierung

en: Gender
de: Geschlecht

en: ‹ previous
de: ‹ vorherige Seite

en: next ›
de: nächste Seite ›

en: Email body
de: Textkörper der E-Mail

en: Donation
de: Spende

en: previous
de: vorheriges

en: News
de: Neuigkeiten

en: Apply
de: Anwenden

en: « first
de: « erste Seite

en: last »
de: letzte Seite »

en: Offset
de: Versatz

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Campaign
de: Kampagne

en: yearly
de: Jährlich

en: monthly
de: Monatlich

en: Donations
de: Spenden

en: No files available.
de: Keine Dateien verfügbar

en: Upload date
de: Upload-Datum

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Preferred language
de: Bevorzugte Sprache

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Progress bar
de: Fortschrittsbalken

en: (active tab)
de: (aktiver Reiter)

en: E-mail header details
de: E-Mail-Kopfdaten

en: Please confirm
de: Bitte bestätigen

en: Posted by !username
de: Geschrieben von !username

en: Clean admin theme.
de: Leeres Admin Theme

en: Salutation
de: Anrede

en: Date of birth
de: Geburtsdatum

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Direct Mail Newsletter
de: Postzusendung
