Campaignion Starterkit (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (68 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Content
nl: Inhoud

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: more
nl: meer

en: Comments
nl: Reacties

en: Tags
nl: Labels

en: Use count
nl: Gebruiksfrequentie

en: default
nl: standaard

en: Image
nl: Afbeelding

en: Save
nl: Opslaan

en: Add
nl: Toevoegen

en: Text
nl: Tekst

en: theme
nl: thema

en: Email
nl: E-mail

en: Email Address
nl: E-mailadres

en: All
nl: Alle

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: next
nl: volgende

en: Email subject
nl: E-mail onderwerp

en: Counter
nl: Teller

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: E-Mail
nl: E-mailadres

en: Close
nl: Sluiten

en: First Name
nl: Voornaam

en: Last Name
nl: Achternaam

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Gender
nl: Geslacht

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Email body
nl: E-mailberichttekst

en: Donation
nl: Gift

en: previous
nl: vorige

en: News
nl: Nieuws

en: Apply
nl: Toepassen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Campaign
nl: Campagne

en: yearly
nl: Jaarlijks

en: monthly
nl: maandelijks

en: No files available.
nl: Geen bestanden beschikbaar.

en: Upload date
nl: Uploaddatum

en: Petition
nl: Petitie

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Preferred language
nl: Voorkeurstaal

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Progress bar
nl: Voortgangsbalk

en: (active tab)
nl: (actieve tabblad)

en: E-mail header details
nl: E-mailkop details

en: Please confirm
nl: Bevestig alstublieft

en: More help topics
nl: Meer hulponderwerpen

en: Posted by !username
nl: Gepost door !username

en: Salutation
nl: Aanhef

en: Date of birth
nl: Geboortedatum

en: Asc
nl: Oplopend
