Campaignion Starterkit (7.x-3.10) - en to ja translation catalogue (53 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: Description
ja: 説明

en: more
ja: 続き

en: Tags
ja: タグ

en: Reset
ja: リセット

en: Use count
ja: 使用回数

en: Country
ja: 国

en: Image
ja: 画像

en: Feed
ja: フィード

en: Default
ja: デフォルト

en: Path
ja: パス

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Updated
ja: 更新

en: Text
ja: テキスト

en: Layout
ja: レイアウト

en: Email
ja: メール

en: Options
ja: オプション

en: Created
ja: 作成

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: File name
ja: ファイル名

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: next
ja: 次

en: Counter
ja: カウンター

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Gender
ja: 性別

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Donation
ja: 寄付

en: previous
ja: 前

en: Locality
ja: 地域

en: Apply
ja: 適用

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Overlay
ja: オーバーレイ

en: Offset
ja: オフセット

en: No files available.
ja: 利用可能なファイルがありません。

en: Upload date
ja: アップロード日時

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Preferred language
ja: 選択言語

en: Large image
ja: 大きい画像

en: Progress bar
ja: プログレス バー

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
