Campaignion Starterkit (7.x-3.10) - en to uk translation catalogue (67 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: more
uk: ще

en: Tags
uk: Теґи

en: Reset
uk: Скинути

en: Use count
uk: Підрахунок використань

en: Country
uk: Країна

en: Image
uk: Зображення

en: Feed
uk: Канал

en: Default
uk: Базово

en: Path
uk: Шлях

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Updated
uk: Оновлено

en: Text
uk: Текст

en: Layout
uk: Макет

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Options
uk: Опції

en: Created
uk: Створено

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: File name
uk: Назва файла

en: Address
uk: Адреса

en: Postcode
uk: Індекс

en: Desc
uk: Спад

en: next
uk: наступний

en: Counter
uk: Лічильник

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Gender
uk: Стать

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Donation
uk: Пожертвування

en: previous
uk: попередній

en: Locality
uk: Населений пункт

en: Apply
uk: Застосувати

en: Surname
uk: Прізвище

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Overlay
uk: Накладання

en: Offset
uk: Зміщення

en: Family
uk: Сім'я

en: Headline
uk: Заголовок

en: Campaign
uk: Кампанія

en: Donations
uk: Фінансова допомога

en: Mr
uk: Пан

en: Mrs
uk: Пані

en: No files available.
uk: Файли відсутні.

en: Upload date
uk: Дата відвантаження

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Middle name
uk: По-батькові

en: Preferred language
uk: Бажана мова

en: Organisation
uk: Організація

en: Progress bar
uk: Індикатор поступу

en: Administrative area
uk: Адміністративна одиниця

en: Date of birth
uk: Дата народження

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Address line 1
uk: Адресний рядок 1

en: Address line 2
uk: Адресний рядок 2

en: Open Graph image
uk: Зображення Open Graph
