Campaignion Starterkit (7.x-3.2) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: more
pt: mais

en: Reset
pt: Redefinir

en: Use count
pt: Usar contador

en: Country
pt: País

en: Image
pt: Imagem

en: Default
pt: Padrão

en: Path
pt: Caminho

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Updated
pt: Atualizado

en: Text
pt: Texto

en: Options
pt: Opções

en: Created
pt: Criado

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: File name
pt: Nome do arquivo

en: Address
pt: Endereço

en: Postcode
pt: CEP

en: Desc
pt: Decrescente

en: next
pt: próximo

en: Counter
pt: Contador

en: Contact ID
pt: ID Contato

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Phone number
pt: Telefone

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Gender
pt: Gênero

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Donation
pt: Doação

en: previous
pt: anterior

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Family
pt: Família

en: Campaign
pt: Campanha

en: No files available.
pt: Nenhum arquivo disponível.

en: Upload date
pt: Data de envio

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Middle name
pt: Nome do meio

en: Preferred language
pt: Idioma preferido

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Open Graph image
pt: Imagem de Open Graph
