Campaignion Starterkit (7.x-3.5) - en to fr translation catalogue (55 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Content
fr: Contenu

en: more
fr: plus

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Use count
fr: Nombre d'utilisations

en: Country
fr: Pays

en: Feed
fr: Flux

en: Default
fr: Par défaut

en: Path
fr: Chemin

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Block
fr: Bloc

en: File name
fr: Nom du fichier

en: Address
fr: Adresse

en: Postcode
fr: Code postal

en: next
fr: suivant

en: Counter
fr: Compteur

en: Contact ID
fr: Identifiant (ID) de contact

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Sort by
fr: Trier par

en: Gender
fr: Sexe

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: previous
fr: précédent

en: Locality
fr: Localité

en: Apply
fr: Appliquer

en: Surname
fr: Nom de famille

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Overlay
fr: Premier plan (overlay)

en: Offset
fr: Décalage

en: Family
fr: Famille

en: Campaign
fr: Campagne

en: Donations
fr: Dons

en: No files available.
fr: Aucun fichier disponible.

en: Upload date
fr: Date de transfert

en: Petition
fr: Pétition

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Preferred language
fr: Langue préférée

en: Progress bar
fr: Barre de progression

en: Administrative area
fr: Zone administrative

en: Date of birth
fr: Date de naissance

en: Master
fr: Principal

en: Address line 1
fr: Ligne 1 de l'adresse

en: Address line 2
fr: Ligne 2 de l'adresse

en: Open Graph image
fr: Image Open Graph
