Campaignion Starterkit (7.x-3.6) - en to kn translation catalogue (33 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Locality
kn: ಪ್ರದೇಶ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Surname
kn: ಅಡ್ಡಹೆಸರು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Family
kn: ಕುಲ
