Campaignion Starterkit (7.x-3.8) - en to cy translation catalogue (35 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: more
cy: mwy

en: Tags
cy: Tagiau

en: Reset
cy: Ailosod

en: Country
cy: Gwlad

en: Image
cy: Delwedd

en: Feed
cy: Porth

en: Default
cy: Diofyn

en: Path
cy: Llwybr

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Text
cy: Testun

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: File name
cy: Enw ffeil

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Phone number
cy: Rhif ffôn

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Apply
cy: Ceisio

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: Upload date
cy: Dyddiad llwytho i fyny

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
