Canvas (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Image
fa: تصویر

en: Icon
fa: شمایل

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Text
fa: متن

en: Layout
fa: آرایش

en: Statistics
fa: آمار

en: User
fa: کاربر

en: Contact
fa: تماس

en: Node
fa: محتوا

en: Block
fa: بلوک

en: Destination
fa: مقصد

en: Style
fa: سبک

en: Theme settings
fa: تنظیمات پوسته

en: Path to custom icon
fa: مسیر نماد سفارشی

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Upload icon image
fa: بارگذاری تصویر نماد

en: Styles
fa: استایل ها

en: User menu
fa: منوی کاربری

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
fa: پیش از بازدید از <a href="@url">سایت جدید خود</a> پیغام‌های بالا را بررسی کنید.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
fa: منوی <em>کاربر</em> شامل پیوندهای مرتبط با حساب کاربری است همانند پیوند «خروج».

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fa: منوی <em>اصلی</em> در بسیاری از سایت‌ها برای نمایش بخش‌های اصلی سایت و اغلب در نوار پیمایش فوقانی سایت کاربرد دارد.

en: Connect with us
fa: ارتباط با ما

en: Simple page
fa: صفحه ساده
