Canvas (7.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Content
tr: İçerik

en: Image
tr: Resim

en: Icon
tr: Simge

en: View
tr: Görüntüle

en: Teaser
tr: Özet

en: Text
tr: Metin

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: User
tr: Kullanıcı

en: Contact
tr: İletişim

en: Node
tr: Düğüm

en: Block
tr: Blok

en: Destination
tr: Hedef

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Theme settings
tr: Tema ayarları

en: Classes
tr: Sınıflar

en: Landing page
tr: Açılış sayfası

en: Path to custom icon
tr: Özel simgenin yolu

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Landing Pages
tr: Açılış Sayfaları

en: Compact
tr: Sade

en: Upload icon image
tr: Simge resmini yükle

en: Styles
tr: Biçemler

en: User menu
tr: Kullanıcı menüsü

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
tr: <a href="@url">Yeni sitenizi</a> ziyaret etmeden önce yukarıdaki iletileri gözden geçirin.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
tr: <em>Kullanıcı</em> menüsü 'Oturumu kapat' gibi kullanıcı hesabı ile ilişkili bağlantıları içerir.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
tr: Bir çok sitede kullanılan ve genellikle üst gezinti menüsünde bulunan <em>Ana</em> menü sitenin ana bölümlerini gösterir.

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Entity content
tr: Varlık içeriği

en: Simple page
tr: Basit sayfa
