Canvas (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Image
nl: Afbeelding

en: Icon
nl: Pictogram

en: View
nl: Weergeven

en: Text
nl: Tekst

en: Layout
nl: Lay-out

en: Statistics
nl: Statistieken

en: User
nl: Gebruiker

en: Block
nl: Blok

en: Destination
nl: Bestemming

en: Dynamic
nl: Dynamisch

en: Style
nl: Stijl

en: Theme settings
nl: Thema-instellingen

en: CSS Classes
nl: CSS-klassen

en: Classes
nl: Klassen

en: Landing page
nl: Landingspagina

en: Path to custom icon
nl: Pad naar eigen pictogram.

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Upload icon image
nl: Pictogramafbeelding laden

en: Styles
nl: Stijlen

en: Link to
nl: Link naar

en: User menu
nl: Gebruikersmenu

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
nl: Bekijk bovenstaande berichten voordat u <a href="@url">uw nieuwe website</a> bezoekt.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
nl: Het <em>Gebruikersmenu</em> bevat links die verband houden met het gebruikersaccount en bevat de uitloggen-link.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
nl: Het <em>Hoofdmenu</em> wordt vaak gebruikt om de hoofdonderdelen van de website aan te geven bijvoorbeeld in een menu bovenaan de pagina.

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Social links
nl: Sociale links

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Footer Menu
nl: Voetmenu

en: Simple page
nl: Eenvoudige pagina

en: Normal (default)
nl: Normaal (standaard)
