Cartaro (7.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Page
ar: الصفحة

en: Location
ar: الموضع

en: Features
ar: الخصائص

en: Map
ar: خريطة

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.
