Cartaro (7.x-1.0-beta4) - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Page
ro: Pagina

en: Location
ro: Locaţia

en: Features
ro: Caracteristici

en: Map
ro: Hartă

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ro: Meniul <em>Principal</em> este folosit pe multe situri pentru a afișa secțiunile principale ale sitului, de obicei într-o bară de navigație poziționată sus.
