Cartaro (7.x-1.0-beta5) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Page
de: Seite

en: Location
de: Standort

en: Map
de: Karte

en: Capital
de: Hauptstadt

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: Layers
de: Ebenen

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
de: Das <em>Hauptmenü</em> wird oft benutzt, um die Hauptbereiche der Website anzuzeigen, häufig in einer Top-Navigationsleiste.

en: Container ID
de: Container-ID

en: Get started
de: Erste Schritte
