Cartaro (7.x-1.8) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Page
it: Pagina

en: Location
it: Posizione

en: Features
it: Funzionalità

en: Map
it: Mappa

en: Main menu
it: Menu principale

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
it: Il <em>Menu principale</em> è usato in molti siti per elencare le sezioni principali del sito, spesso disposto in una barra orizzontale in alto.
