CAS (7.x-1.3-rc1) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: edit user
uk: редагувати користувача

en: Allows users to authenticate via a Central Authentication Service.
uk: Дозволити користувачам автентифікацію через Центральну службу автентифікації (Central Authentication Service, CAS).

en: CAS Login
uk: CAS вхід

en: specific pages
uk: вказані сторінки

en: Specific pages
uk: Вказані сторінки

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '<em>blog</em>' for the blog page and '<em>blog/*</em>' for every personal blog. '<em>&lt;front&gt;</em>' is the front page.
uk: Введіть по одній сторінці на рядок у вигляді шляхів Друпалу. Позначка '*' означає будь-який символ. Наприклад, '<em>blog</em>' для сторінки журналу і '<em>blog/*</em>' для кожного персонального журналу. '<em>&lt;front&gt;</em>' — головна сторінка.

en: user
uk: користувач

en: administer cas
uk: адмініструвати cas

en: Provides single sign-on Central Authentication Services (CAS)
uk: Забезпечує одноразовий вхід до Центрального сервісу аутентифікації (CAS)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: error
uk: помилка

en: Version
uk: Версія

en: Login
uk: Вхід

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: User
uk: Користувач

en: Continue
uk: Продовжити

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Roles
uk: Ролі

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: E-mail address
uk: Адреса електронної пошти

en: User login
uk: Вхід

en: Plain Text
uk: Простий текст

en: all pages except specific pages
uk: усі сторінки, окрім перелічених

en: Session closed for %name.
uk: Сеанс для користувача %name завершено.

en: Port
uk: Порт

en: Create new account
uk: Реєстрація

en: Error saving user account.
uk: Помилка збереження облікового запису користувача.

en: Remember me
uk: Запам'ятати мене

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
uk: Створено новий обліковий запис для користувача <a href="@url">%name</a>. Жодного електронного листа не надсилалося.

en: Redirection
uk: Перенаправлення
