CAS (7.x-1.7) - en to ru translation catalogue (32 entries)

en: edit user
ru: изменить данные пользователя

en: Allows users to authenticate via a Central Authentication Service.
ru: Позволяет пользователям авторизоваться через Центральную службу аутентификации.

en: CAS Login
ru: CAS Вход

en: specific pages
ru: определённые страницы

en: Specific pages
ru: Определённые страницы

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '<em>blog</em>' for the blog page and '<em>blog/*</em>' for every personal blog. '<em>&lt;front&gt;</em>' is the front page.
ru: Введите по одной странице на строку в качестве путей Drupal'a. Значок '*' - wildcard. Примеры путей: <em>blog</em>' для страницы блога и  '<em>blog/*</em>'  для каждого личного блога. '<em>&lt;front&gt;</em>' - главная страница.

en: user
ru: пользователь

en: cas
ru: Центральная служба проверки подлинности

en: Provides single sign-on Central Authentication Services (CAS)
ru: Обеспечивает единый вход в систему центральных служб аутентификации (CAS)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: error
ru: ошибка

en: Version
ru: Версия

en: Login
ru: Логин

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: User
ru: Пользователь

en: Continue
ru: Продолжить

en: days
ru: дней

en: Not found
ru: Не найдено

en: Roles
ru: Роли

en: Hostname
ru: Имя хоста

en: E-mail address
ru: E-mail адрес

en: User login
ru: Вход на сайт

en: Plain Text
ru: Обычный текст

en: Session closed for %name.
ru: Для %name сессия закрыта.

en: Port
ru: Порт

en: Whitelist
ru: Белый список

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: Not set
ru: Не установлено

en: Redirection
ru: Переадресация

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ru: Возникла ошибка в процессе @operation с аргументами: @args
