Sunlight Congressional Districts (with optional CiviCRM integration) (7.x-1.0-be - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Cancel
it: Annulla

en: more
it: altro

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Summary
it: Sommario

en: Time
it: Data e ora

en: Format
it: Formato

en: Picture
it: Ritratto

en: Email
it: E-mail

en: Contact
it: Contatto

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Phone
it: Telefono

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Gender
it: Sesso

en: Male
it: Maschio

en: Female
it: Femmina

en: Processed
it: Processato

en: Apply
it: Applica

en: Not configured
it: Non configurato

en: Offset
it: Scostamento

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Sort By
it: Ordina Per
