CDN (7.x-2.10) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Mode
pt: Modo

en: Blacklist
pt: Lista negra

en: Testing
pt: Testando

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: Exceptions
pt: Exceções
