Corresponding Entity References (7.x-3.0-alpha5) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: enable
id: hidupkan

en: delete
id: hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Enabled
id: Aktif

en: Tags
id: Tag

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Depth
id: Kedalaman

en: Import
id: Impor

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Fields
id: Bidang isian

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Owner
id: Pemilik

en: Profile
id: Profil

en: Original
id: Asli

en: Save Changes
id: Simpan Perubahan

en: revert
id: kembalikan

en: Processing
id: Memproses

en: disable
id: dimatikan

en: Context
id: Kontek

en: Entity type
id: Jenis Entity
