Community Forge - Hamlets (7.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (50 entries)

en: Title
is: Titill

en: user
is: notandi

en: Content
is: Innihald

en: Payer
is: Greiðandi

en: Type
is: Gerð

en: Article
is: Grein

en: Quantity
is: Magn

en: view
is: skoða

en: Available variables are:
is: Tiltækar breytur eru:

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Password
is: Lykilorð

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: Help
is: Hjálp

en: Before
is: Fyrir

en: After
is: Eftir

en: Created
is: Stofnað

en: Printer-friendly version
is: Prentvæn útgáfa

en: Access denied
is: Aðgangi hafnað

en: Page
is: Síða

en: Left sidebar
is: Vinstri dálkur

en: Right sidebar
is: Hæri dálkur

en: Footer
is: Fótur

en: Last login
is: Síðasta innskráning

en: System
is: Kerfi

en: Address
is: Heimilisfang

en: State
is: Fylki

en: Members
is: Meðlimir

en: First name
is: Fornafn

en: Log in
is: Skrá  inn

en: Both
is: Bæði

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Position
is: Staðsetning

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: Undo
is: afturkalla

en: Visitor
is: Gestur

en: Apply
is: Virkja

en: Newsletter
is: Fréttabréf

en: Family name
is: Fjölskyldunafn

en: Attach to
is: Hengja við

en: Account
is: Aðgangur

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
is: Notandinn %name notaði einnota innskráningartengil hér þann %timestamp.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
is: Þú hefur slegið inn tengil sem einungis er hægt að nota einu sinni. Ekki er nauðsynlegt að nota þennan tengil til að skrá sig inn. Vinsamlegast breyttu lykilorði þínu.

en: This login can be used only once.
is: Þessa innskráningu er aðeins hægt að nota einu sinni.

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: currency
is: gjaldmiðill

en: Previous articles
is: Fyrri greinar
