Community Forge - Hamlets (7.x-1.0-rc12) - en to da translation catalogue (76 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Payer
da: Betaler

en: Transactions
da: Transaktioner

en: None
da: Ingen

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: Help
da: Hjælp

en: Galleries
da: Gallerier

en: Manage
da: Administration

en: Event
da: Begivenhed

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Printer-friendly version
da: Printervenlig version

en: submit
da: send

en: Page
da: Side

en: Left sidebar
da: Venstre sidepanel

en: Right sidebar
da: Højre sidepanel

en: Footer
da: Sidefod

en: Last login
da: Seneste login

en: Gallery
da: Galleri

en: Random image
da: Tilfældigt billede

en: Details
da: Detaljer

en: Members
da: Medlemmer

en: Upcoming events
da: Kommende begivenheder

en: Other
da: Anden

en: First name
da: Fornavn

en: Recent comments
da: Seneste kommentarer

en: Position
da: Placering

en: Send to
da: Send til

en: Stats
da: Statistik

en: Street
da: Gade

en: City
da: By

en: Postal code
da: Postnummer

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Share
da: Del

en: Caption
da: Undertekst

en: Are you sure?
da: Er du sikker?

en: Visitor
da: Besøgende

en: My profile
da: Min profil

en: Balance
da: Saldo

en: Street address
da: Adresse

en: Document
da: Dokument

en: Documents
da: Dokumenter

en: Minutes
da: Minutter

en: News
da: Nyheder

en: Welcome message
da: Velkomstmeddelelse

en: Menus
da: Menuer

en: Attach to
da: Vedhæft til

en: Content bottom
da: Indhold bund

en: Web page
da: Webside

en: Choose
da: Vælg

en: Username:
da: Brugernavn:

en: Broadcast
da: Udsend

en: Inherit exposed filters
da: Arv blotlagte filtre

en: Multiple displays
da: Flere visninger

en: Attach before or after the parent display?
da: Tilknyt før eller efter det overordnede display?

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
da: Feed-ikonet er tilgængeligt på den valgte visning.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
da: Dette view vises ved at gå til denne sti på dit site. Det anbefales at stien er på formen "path/%/%/feed" eller "path/%/%/rss.xml", med et % i stien for hvert argument du har defineret.

en: @drupal installation complete
da: @drupal-installation fuldført

en: Select an image to upload.
da: Vælg et billede til upload.

en: Inherit pager
da: Nedarv sideskifter

en: Render pager
da: Rendér sideskfiter

en: Congratulations, you installed @drupal!
da: Tillykke, du har nu installeret @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
da: Gennemse meddelelserne ovenfor, før du besøger <a href="@url">dit nye site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
da: <a href="@url">Besøg dit nye site</a>.

en: View published content
da: Vis udgivet indhold

en: There is currently no content classified with this term.
da: Der er i øjeblikket intet indhold klassificeret med denne term.

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
da: Kontoinformation for [user:name] på [site:name] (afventer godkendelse af administrator)

en: Account details for [user:name] at [site:name] (approved)
da: Kontoinformationer for [user:name] på [site:name] (godkendt)

en: Inherit contextual filters
da: Arv kontekstuelle filtre

en: Reply to
da: Svar på

en: An unrecoverable error has occurred. You can find the error message below. It is advised to copy it to the clipboard for reference.
da: Der opstod en uoprettelig fejl. Du kan finde fejlmeddelelsen nedenfor. Det tilrådes at kopiere den til fremtidig reference.
