Community Forge - Hamlets (7.x-1.0-rc17) - en to sv translation catalogue (87 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Submit
sv: Skicka

en: Content
sv: Innehåll

en: Payer
sv: Köpare

en: Transactions
sv: Transaktioner

en: None
sv: Ingen

en: Image
sv: Bild

en: Category
sv: Kategori

en: Name
sv: Namn

en: Help
sv: Hjälp

en: Galleries
sv: Gallerier

en: Manage
sv: Hantera

en: Event
sv: Händelse

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: Printer-friendly version
sv: Utskriftsvänlig version

en: Year
sv: År

en: Left sidebar
sv: Vänster sidospalt

en: Right sidebar
sv: Höger sidospalt

en: Footer
sv: Sidfot

en: Last login
sv: Senaste inloggning

en: Gallery
sv: Galleri

en: Random image
sv: Slumpmässig bild

en: Month
sv: Månad

en: Details
sv: Detaljer

en: Desc
sv: Fallande

en: Members
sv: Medlemmar

en: Week
sv: Vecka

en: Day
sv: Dag

en: Upcoming events
sv: Kommande aktiviteter

en: Other
sv: Övriga

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Recent comments
sv: Senaste kommentarer

en: Send to
sv: Skicka till

en: Stats
sv: Statistik

en: Street
sv: Gata

en: City
sv: Stad

en: Postal code
sv: Postnummer

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: File attachments
sv: Bifogade filer

en: Caption
sv: Bildtext

en: Are you sure?
sv: Är du säker?

en: Visitor
sv: Besökare

en: Balance
sv: Saldo

en: Street address
sv: Gatuadress

en: Post Code
sv: Postnummer

en: County
sv: Län

en: Document
sv: Dokument

en: Documents
sv: Dokument

en: Minutes
sv: Minuter

en: Welcome message
sv: Välkomstmeddelande

en: Menus
sv: Menyer

en: Family name
sv: Efternamn

en: Telephone
sv: Telefon

en: Attach to
sv: Bifoga till

en: Content bottom
sv: Innehåll längst ned

en: Web page
sv: Webbsida

en: Choose
sv: Välj

en: Username:
sv: Användarnamn:

en: Broadcast
sv: Sprid

en: Masquerade
sv: Maskera

en: Inherit exposed filters
sv: Ärv exponerade filter

en: Multiple displays
sv: Flera visningar

en: Attach before or after the parent display?
sv: Bifoga före eller efter den ovanliggande visningen?

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
sv: Ikonen för nyhetsflöde kommer enbart att vara tillgänglig för valda visningar.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
sv: Denna vy kommer att visas genom att besöka dess sökväg på din webbplats. Det rekommenderas att sökvägen är något liknande "path/%/%/feed" eller "path/%/%/rss.xml". Genom att sätta ett % i sökvägen för varje argument så har du definierat en vy.

en: Upcoming
sv: Kommande

en: @drupal installation complete
sv: Installationen av @drupal är slutförd

en: Serial number
sv: Serienummer

en: Inherit pager
sv: Ärv paginering

en: Render pager
sv: Generera paginerare

en: Congratulations, you installed @drupal!
sv: Grattis, du har installerat @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
sv: Granska meddelandena ovan innan du besöker <a href="@url">din nya webbplats</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
sv: <a href="@url">Besök din nya webbplats</a>.

en: View published content
sv: Visa publicerat innehåll

en: There is currently no content classified with this term.
sv: Det är för närvarande inget innehåll klassificerat med denna term.

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
sv: Kontodetaljer för [user:name] på [site:name] (väntar på godkännande av administratör)

en: Account details for [user:name] at [site:name] (approved)
sv: Kontodetaljer för [user:name] på [site:name] (godkänd)

en: Administrative area
sv: Administrativt område

en: Asc
sv: Stigande

en: Inherit contextual filters
sv: Ärv kontextuella filter

en: Master
sv: Huvud

en: Reply to
sv: Svara på

en: Upcoming events block
sv: Block för kommande händelser
