Community Forge - Hamlets (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (71 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Submit
ro: Trimite

en: Content
ro: Conținut

en: Payer
ro: Plătitor

en: Transactions
ro: Tranzacţii

en: Log
ro: Jurnal

en: Quantity
ro: Cantitate

en: None
ro: Nimic

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: Help
ro: Ajutor

en: Manage
ro: Administrați

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Printer-friendly version
ro: Versiune tipar

en: Year
ro: Anul

en: Block
ro: Bloc

en: Left sidebar
ro: Coloană stânga

en: Right sidebar
ro: Coloană dreapta

en: Footer
ro: Subsol

en: Last login
ro: Ultima logare

en: Random image
ro: Imagine aleatorie

en: Month
ro: Lună

en: Details
ro: Detalii

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Members
ro: Membri

en: Week
ro: Săptămână

en: Day
ro: Zi

en: Other
ro: Altele

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Recent comments
ro: Comentarii recente

en: Position
ro: Poziţie

en: Send to
ro: Trimite la

en: Stats
ro: Statistici

en: Street
ro: Strada

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Share
ro: Împărtășiți

en: File attachments
ro: Fişiere ataşate

en: Caption
ro: Legendă

en: Are you sure?
ro: Sunteți sigur(ă)?

en: Visitor
ro: Vizitator

en: Balance
ro: Sold

en: Street address
ro: Adresă

en: Documents
ro: Documente

en: Menus
ro: Meniuri

en: Telephone
ro: Telefon

en: Attach to
ro: Ataşat la

en: Phone Numbers
ro: Numere de telefon

en: Inherit exposed filters
ro: Moştenire filtre expuse

en: Multiple displays
ro: Afișări multiple

en: Attach before or after the parent display?
ro: Ataşează înainte sau după afişarea părinte?

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
ro: Iconița feed-ului va fi disponibilă numai pentru afișările selectate.

en: @drupal installation complete
ro: Instalare @drupal completă

en: Inherit pager
ro: Moştenire pager

en: Render pager
ro: Randare pager

en: Congratulations, you installed @drupal!
ro: Felicitări, ai instalat @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ro: Revizuiți mesajele de mai sus inainte de a vizita <a href="@url">noul dumneavoastră sit</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ro: <a href="@url">Vezi noul tău sit.</a>.

en: View published content
ro: Vizualizați conținutul publicat

en: Asc
ro: Ascendent

en: Inherit contextual filters
ro: Moștenește filtrele contextuale

en: Master
ro: Expert

en: Reply to
ro: Răspunde la

en: An unrecoverable error has occurred. You can find the error message below. It is advised to copy it to the clipboard for reference.
ro: O eroare irecuperabilă a apărut. Puteți găsi mesajul de eroare mai jos. Se recomandă să o copiați în clipboard pentru referință.
