Community Forge - Hamlets (7.x-1.6) - en to he translation catalogue (104 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: Payer
he: המשלם

en: Transactions
he: פעולות

en: Actions
he: פעולות

en: Description
he: תיאור

en: Log
he: יומן פעילות

en: Quantity
he: כמות

en: None
he: ללא

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Name
he: שם

en: Back
he: אחורה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Manage
he: ניהול

en: Event
he: אירוע

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: User
he: משתמש

en: Created
he: נוצר

en: FAQ
he: שאלות נפוצות

en: Printer-friendly version
he: גירסה להדפסה

en: Year
he: שנה

en: Block
he: בלוק

en: Never
he: לעולם

en: Left sidebar
he: סרגל צידי שמאלי

en: Right sidebar
he: סרגל צידי ימני

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Comment
he: תגובה

en: Last login
he: התחבר לאחרונה

en: Gallery
he: גלריה

en: Random image
he: תמונה אקראית

en: Normal
he: נורמלי

en: Advanced
he: מתקדם

en: Month
he: חודש

en: Details
he: פרטים

en: Desc
he: יורד

en: OR
he: או

en: Company
he: חברה

en: Members
he: חברים

en: Week
he: שבוע

en: Day
he: יום

en: Upcoming events
he: אירועים מתוכננים

en: Other
he: אחר

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Recent comments
he: תגובות אחרונות

en: Position
he: מיקום

en: Street
he: רחוב

en: City
he: עיר

en: Postal code
he: מיקוד

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: Share
he: שיתוף

en: File attachments
he: קבצים מצורפים

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Are you sure?
he: האם אתם בטוחים?

en: Visitor
he: אורח

en: Street address
he: כתובת

en: Document
he: מסמך

en: Documents
he: מסמכים

en: Minutes
he: דקות

en: News
he: חדשות

en: Welcome message
he: הודעת ברוכים הבאים

en: Menus
he: תפריטים

en: Global
he: כללי

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Telephone
he: טלפון

en: Attach to
he: צרף ל

en: Offset
he: היסט

en: Content bottom
he: תוכן, חלק תחתון

en: Broadcast
he: שידור

en: Masquerade
he: התחפשות

en: Offers
he: היצע

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
he: ניסית להשתמש בקישור לכניסה חד פעמית אשר אינו תקף יותר. יש לבקש חדש בטופס הבא.

en: Inherit exposed filters
he: תירש מסננים חשופים

en: Multiple displays
he: ריבוי תצוגות

en: Attach before or after the parent display?
he: צרף לפני או אחרי תצוגת האב?

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
he: סמל ההזנה יהיה זמין רק לתצוגות הנבחרות.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
he: היבט זה יוצג על-ידי ביקור בנתיב זה באתר שלך. מומלץ כי הנתיב יהיה מהצורה"path/%/%/feed" או "path/%/%/rss.xml", כאשר יש בנתיב % אחד עבור כל ארגומנט שהגדרת בהיבט.

en: Upcoming
he: ארועים קרובים

en: @drupal installation complete
he: התקנת @drupal הושלמה

en: Payee
he: חשבון מזוכה

en: View full page month
he: צפה בחודש דף מלא

en: Manage content
he: ניהול תוכן

en: Serial number
he: מספר סידורי

en: Inherit pager
he: ירושת דפדוף

en: Render pager
he: לרנדר דפדוף

en: Congratulations, you installed @drupal!
he: ברכותינו, התקנת את @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
he: קרא את ההודעות לעיל לפני שאתה מבקר <a href="@url">באתר החדש שלך</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
he: <a href="@url">בקר באתר החדש שלך</a>.

en: Contact @username
he: יצירת קשר עם @username

en: View published content
he: צפיה בתוכן שפורסם

en: There is currently no content classified with this term.
he: אין כרגע תוכן מסווג עם המונח הזה.

en: Wants
he: ביקוש

en: Asc
he: סדר עולה

en: Inherit contextual filters
he: ירושת מסננים תלויי הקשר

en: Master
he: מאסטר

en: Worth
he: שווי
