Character Sheet (7.x-1.11) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Image
de: Bild

en: Background
de: Hintergrund

en: Time
de: Zeit

en: History
de: Verlauf

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Appearance
de: Design

en: Static
de: Statisch

en: Additional
de: Zusatz

en: Rank
de: Rang

en: Dynamic
de: Dynamisch

en: Trigger
de: Auslösen

en: Log ID
de: Protokoll-ID

en: Court
de: Gericht

en: Gift
de: Geschenk

en: Sheet
de: Tabelle

en: Strength
de: Stärke

en: Dexterity
de: Geschicklichkeit

en: Intelligence
de: Intelligenz

en: Wisdom
de: Weisheit

en: Edge
de: Rand

en: Log type
de: Protokolltyp
