Character Sheet (7.x-1.11) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Message
fa: پیغام

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Background
fa: زمینه

en: Time
fa: زمان

en: History
fa: تاریخچه

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Realm
fa: ناحیه

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Trigger
fa: راه‌انداز

en: Nature
fa: طبیعت
