Character Sheet (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Last Updated
de: Zuletzt aktualisiert

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Default
de: Standard

en: Number of items
de: Anzahl der Elemente

en: Field type
de: Feldtyp

en: Plain text
de: Unformatierter Text

en: Attributes
de: Attribute

en: Please enter a valid username.
de: Bitte einen gültigen Benutzernamen eingeben.

en: Raw, unfiltered text
de: Unbearbeiteter, ungefilterter Text

en: Formatted and filtered text
de: Formatierter und gefilterter Text

en: Allowed values
de: Zulässige Werte

en: Character
de: Zeichen

en: Field label
de: Feld-Beschriftung

en: Skills
de: Kenntnisse

en: Moderation states
de: Moderationsstatus
