Charts (7.x-2.0-beta3) - en to ru translation catalogue (43 entries)

en: Type
ru: Тип

en: more
ru: ещё

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Top
ru: Вверху

en: View
ru: Просмотр

en: Dimensions
ru: Размеры

en: Display
ru: Отображение

en: Area
ru: Область

en: Page
ru: Страница

en: Bottom
ru: Снизу

en: Field name
ru: Имя поля

en: Average
ru: В среднем

en: Nodes
ru: Материалы

en: Maximum
ru: Максимум

en: Bar
ru: Полоса

en: Line
ru: Линия

en: Desc
ru: По убыванию

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Color
ru: Цвет

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Male
ru: Мужской

en: Female
ru: Женский

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Charts
ru: Графики

en: Apply
ru: Применить

en: Minimum
ru: Минимум

en: Save defaults
ru: Сохранить умолчания

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Column
ru: Колонка

en: Title position
ru: Расположение надписи

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ru: Необходимо хотя бы одно поле для возможности настройки таблицы

en: - All -
ru: - Все -

en: Inside
ru: Внутри

en: Outside
ru: Снаружи

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной
