Charts (7.x-2.0-beta5) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Type
ar: النوع

en: more
ar: المزيد

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Top
ar: الأعلى

en: View
ar: عرض

en: Dimensions
ar: الأبعاد

en: Display
ar: العرض

en: Area
ar: مجال

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Average
ar: متوسط

en: Nodes
ar: العقد

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Line
ar: السطر

en: Desc
ar: تنازلي

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Color
ar: اللون

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Apply
ar: تطبيق

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
