Charts (7.x-2.0-beta5) - en to ro translation catalogue (35 entries)

en: Type
ro: Tip

en: more
ro: mai multe

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Top
ro: Sus

en: View
ro: Afişează

en: Dimensions
ro: Dimensiuni

en: Display
ro: Afișaj

en: Area
ro: Zonă

en: Page
ro: Pagina

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Average
ro: Medie

en: Nodes
ro: Noduri

en: Maximum
ro: Maxim

en: Line
ro: Linie

en: Desc
ro: Descendent

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Color
ro: Culoare

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Apply
ro: Aplică

en: Minimum
ro: Minim

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Column
ro: Coloană

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ro: Aveţi nevoie de cel puţin un câmp înainte să configuraţi setările tabelului

en: - All -
ro: - Toate -

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
