Charts (7.x-2.0-beta4) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: more
nl: meer

en: None
nl: Geen

en: Top
nl: Bovenaan

en: View
nl: Weergeven

en: Dimensions
nl: Afmetingen

en: Display
nl: Weergeven

en: Area
nl: Gebied

en: Page
nl: Pagina

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Line
nl: Lijn

en: Desc
nl: Aflopend

en: Note
nl: Notitie

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Color
nl: Kleur

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Gender
nl: Geslacht

en: Male
nl: Man

en: Female
nl: Vrouw

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Chart type
nl: Grafiektype

en: Charts
nl: Grafieken

en: Apply
nl: Toepassen

en: Save defaults
nl: Standaardwaarden opslaan

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Column
nl: Kolom

en: Chart
nl: Grafiek

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: You need at least one field before you can configure your table settings
nl: Er is minstens één veld nodig voordat de instellingen van de tabel bewerkt kunnen worden.

en: - All -
nl: - Alle -

en: auto
nl: automatisch

en: Custom title
nl: Aangepaste titel

en: Asc
nl: Oplopend

en: - None -
nl: - Geen -
