Circle (7.x-1.6) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Home
pt: Início

en: Comments
pt: Comentários

en: new
pt: novo

en: updated
pt: atualizado

en: Center
pt: Central

en: Main
pt: Principal

en: Submitted by
pt: Enviado por

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: This field is required.
pt: Este campo é obrigatório.

en: Navigation
pt: Navegação

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Breadcrumb separator
pt: Separador de trilha de navegação

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: on
pt: em

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: You are here
pt: Você está aqui

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Main Content
pt: Conteúdo Principal

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
pt: Adicionar o título da página ao final da trilha de navegação

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
pt: Útil quando a trilha de navegação não é colocada logo antes do título.

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Libraries
pt: Bibliotecas

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Subscribe to @feed-title
pt: Inscreva-se em @feed-title

en: Breadcrumb Settings
pt: Confgurações da trilha de navegação

en: Bootstrap settings
pt: Configurações do Bootstrap

en: Github page
pt: Página do Github
