CiviCRM Entity (7.x-2.0-beta9) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Subject
ar: الموضوع

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: ID
ar: المعرف ID

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: From
ar: من

en: Location
ar: الموضع

en: Amount
ar: المبلغ

en: email
ar: بريد إلكتروني

en: Property
ar: الخاصية

en: Full
ar: كامل

en: Form
ar: النموذج

en: The property by which the entity is to be selected.
ar: الخاصية التي ينبغي تحديد الكيان بحسبها

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
