CiviCRM Entity (7.x-2.1) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Register
it: Registrati

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Email
it: E-mail

en: Contact
it: Contatto

en: From
it: Da

en: Location
it: Posizione

en: Amount
it: Importo

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Property
it: Proprietà

en: Full
it: Completo

en: The mail's subject.
it: L'oggetto dell'email.

en: Discount
it: Sconto

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Radios
it: Pulsanti di opzione

en: Relationship Type
it: Tipo di relazione

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
it: Indirizzo email del mittente. Lasciare vuoto per usare l'indirizzo predefinito del sito.

en: The property by which the entity is to be selected.
it: La proprietà tramite cui selezionare l'entità.

en: The property value of the entity to be fetched.
it: Valore di questa proprietà per l'entità da caricare.

en: Limit result count
it: Limitare il numero di risultati

en: Limit the maximum number of fetched entities.
it: Limita il numero massimo di entità da caricare.

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
