CiviCRM Entity (7.x-2.3) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Register
nl: Inschrijven

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Groups
nl: Groepen

en: Group
nl: Groep

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Message
nl: Bericht

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Back
nl: Terug

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Email
nl: E-mail

en: Contacts
nl: Contacten

en: From
nl: Van

en: Location
nl: Locatie

en: Amount
nl: Bedrag

en: email
nl: e-mail

en: Add Note
nl: Notitie toevoegen

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Property
nl: Eigenschap

en: Full
nl: Volledig

en: Display Name
nl: Naam weergeven

en: The mail's subject.
nl: Onderwerp van de mail.

en: Discount
nl: Korting

en: Payment method
nl: Betaalmethode

en: Add Group
nl: Groep toevoegen

en: Edit Group
nl: Groep bewerken

en: Delete Group
nl: Groep verwijderen

en: Form
nl: Formulier

en: Participants
nl: Deelnemers

en: View Address
nl: Bekijk adres

en: Radios
nl: Keuzerondjes

en: Add Relationship
nl: Relatie toevoegen

en: Discount Type
nl: Kortingstype

en: Checkboxes
nl: Keuzevakjes

en: Contact Type
nl: Contacttype

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: First Last
nl: Eerste Laatste

en: Drupal User
nl: Drupal-gebruiker

en: Add Activity
nl: Activiteit toevoegen

en: Edit Activity
nl: Activiteit bewerken

en: Eg: h1, h2, p
nl: Bijvoorbeeld: h1, h2, p

en: Put a class on the wrapper. Eg: block-title
nl: Pas een class toe op de wrapper, Bv: block-title

en: Determine if this is an OG group.
nl: Bepaal of dit een OG-groep is.

en: Remove item callback
nl: Item-callback verwijderen

en: Add Contact
nl: Contact toevoegen

en: Add Event
nl: Evenement toevoegen

en: Delete Event
nl: Gebeurtenis verwijderen
