CiviCRM Entity (7.x-2.4) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Subject
fa: موضوع

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Message
fa: پیغام

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Contact
fa: تماس

en: Contacts
fa: مخاطبین

en: From
fa: از

en: Location
fa: مکان

en: Amount
fa: مقدار

en: email
fa: پست الکترونیکی

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Property
fa: ویژگی

en: Full
fa: کامل

en: The mail's subject.
fa: موضوع نامه.

en: Discount
fa: تخفیف

en: Payment method
fa: روش پرداخت

en: Form
fa: فرم

en: Participants
fa: مشارکت‌کننده‌گان

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
fa: آدرس فرستنده نامه. برای استفاده از آدرس پیکربندی شده‌ی سراسری سایت خالی بگذارید.

en: Limit result count
fa: محدود کردن تعداد نتایج

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Event Title
fa: عنوان رویداد
