CiviCRM Starter Kit (7.x-2.9-rc2) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Article
ar: مقال

en: Tags
ar: وسوم

en: @drupal installation complete
ar: اكتمل تركيب @drupal

en: Congratulations, you installed @drupal!
ar: هنيئا، لقد قمت بتثبيت @drupal!

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: Upload an image to go with this article.
ar: رفع صورة لإضافتها لهذا المقال
