CKEditor 4 - WYSIWYG HTML editor (7.x-1.23) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: None
hi: कोई नहीं

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Expanded
hi: विस्तारित

en: Not found
hi: नहीं मिला

en: Input format
hi: इनपुट प्रारूप

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Advanced
hi: विकसित

en: Introduction
hi: प्रस्तावना

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Basic
hi: सामान्य

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Full
hi: पूरा

en: Show
hi: दिखाये

en: or
hi: अथवा

en: Line break converter
hi: पंक्ति विराम परिवर्त्तक

en: Plugins
hi: प्लगिन्स

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: Language direction
hi: भाषा की दिशा
