Classified advertising (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: user
ar: مستخدم

en: Content
ar: المحتوى

en: Article
ar: مقال

en: Tags
ar: وسوم

en: Category
ar: التصنيف

en: Help
ar: المساعدة

en: Footer
ar: التذييل

en: Location
ar: الموضع

en: Price
ar: السعر

en: Navigation
ar: الإبحار

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: User menu
ar: قائمة المستخدم

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ar: تحتوي قائمة <em>المستخدم</em> على الروابط ذات الصلة بحساب المستخدم، كرابط 'تسجيل الخروج'.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Footer first column
ar: العمود الأول لتذييل الصفحة

en: Footer second column
ar: العمود الثاني لتذييل الصفحة

en: Footer third column
ar: العمود الثالث لتذييل الصفحة

en: Footer fourth column
ar: العمود الرابع لتذييل الصفحة

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Upload an image to go with this article.
ar: رفع صورة لإضافتها لهذا المقال
