Classified advertising (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: user
ro: utilizator

en: Content
ro: Conținut

en: Article
ro: Articol

en: Tags
ro: Etichete

en: Category
ro: Categorie

en: Help
ro: Ajutor

en: Footer
ro: Subsol

en: Location
ro: Locaţia

en: Price
ro: Preţ

en: Navigation
ro: Navigator

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Contact email
ro: E-mail de contact

en: User account
ro: Cont utilizator

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: User menu
ro: Meniu utilizator

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ro: Meniul <em>Utilizator</em> conține legături către contul utilizatorului, precum și legătura de ieşire din cont.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: Highlighted
ro: Evidențiat
