Web Service Clients (7.x-3.0-beta10) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Type
de: Typ

en: Block title
de: Blocktitel

en: Resources
de: Ressourcen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: 1 hour
de: 1 Stunde

en: Data type
de: Datentyp

en: Create
de: Erstellen

en: View arguments
de: Argumente anzeigen

en: Domain
de: Domäne

en: Method
de: Methode

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Log in
de: Anmelden

en: None.
de: Keine.

en: Storage
de: Speicher

en: Test connection
de: Verbindung testen

en: test
de: Test

en: Connect
de: Verbinden

en: Execute
de: Ausführen

en: 12 hours
de: 12 Stunden

en: - Please choose -
de: - Bitte auswählen -

en: - None selected -
de: - Keine ausgewählt -

en: Data
de: Daten

en: Add @type
de: @type hinzufügen

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: 2 days
de: 2 Tage

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: Delete resource
de: Ressource löschen

en: Connection type
de: Verbindungsart

en: Connection
de: Verbindung

en: No cache
de: Kein Cache

en: Connections
de: Verbindungen

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: Component name
de: Komponentenname

en: Save connection
de: Verbindung speichern
