Web Service Clients (7.x-3.0-beta7) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Block title
id: Judul blok

en: Resources
id: Sumber Pustaka

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Node ID
id: ID Node

en: 1 hour
id: 1 jam

en: Data type
id: Jenis data

en: Create
id: Buat

en: View arguments
id: Argumen view

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Log in
id: Masuk

en: Cache
id: Tembolokan

en: None.
id: Tidak ada.

en: - Please choose -
id: - Pilih salah satu -

en: - None selected -
id: - Tidak ada yang dipilih -

en: Add @type
id: Tambahkan @type

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Credentials
id: Kredensial

en: Clients
id: Klien

en: Component name
id: Nama komponen
