Clientside Validation (7.x-1.34) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Body
id: Isi

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: enable
id: hidupkan

en: delete
id: hapus

en: In moderation queue
id: Dalam antrian moderasi

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: default
id: standar

en: Password
id: Sandi

en: Required
id: Wajib

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Preview comment
id: Pratinjau komentar

en: Content type
id: Jenis konten

en: Your name
id: Nama anda

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Sticky at top of lists
id: Lekatkan di atas daftar

en: Send
id: Kirim

en: Example
id: Contoh

en: Optional
id: Pilihan

en: create
id: buat

en: Titles only
id: Judul saja

en: Full text
id: Teks lengkap

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Display of XML feed items
id: Tampilkan item XML feed

en: disable
id: dimatikan

en: Titles plus teaser
id: Judul dengan pengantar
