Clientside Validation (7.x-1.35) - en to ar translation catalogue (37 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: enable
ar: تفعيل

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: default
ar: المبدئي

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Required
ar: ضروري

en: edit
ar: تحرير

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: URL
ar: العنوان URL

en: Preview comment
ar: معاينة التعليق

en: Paths
ar: مسارات

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Your name
ar: اسمك

en: Published
ar: منشور

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Send
ar: أرسل

en: Optional
ar: اختياري

en: Titles only
ar: العناوين فقط

en: Full text
ar: كامل المتن

en: Features
ar: الخصائص

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Empty
ar: فارغ

en: disable
ar: تعطيل

en: Titles plus teaser
ar: العناوين بالإضافة للمقتطف
