Clientside Validation (7.x-1.37) - en to he translation catalogue (78 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: enable
he: אפשר

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: default
he: ברירת מחדל

en: Password
he: סיסמה

en: Required
he: נדרש

en: edit
he: עריכה

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: URL
he: כתובת URL

en: Preview comment
he: תצוגה מקדימה של התגובה

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Email
he: דוא"ל

en: Default settings
he: הגדרות ברירת מחדל

en: Your name
he: שם

en: Published
he: מפורסם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Send
he: שלח

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Titles only
he: כותרת בלבד

en: Full text
he: כל הטקסט

en: Features
he: פיצ'רים

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Empty
he: ריק

en: disable
he: השבתה

en: !title field is required.
he: שדה !title הינו שדה חובה.

en: Validation
he: וידוא

en: Max words
he: מספר מקסימלי של מילים

en: Numeric
he: מספרי

en: The entered date needs to be between the years @start and @end.
he: התאריך להכנסה צריך להיות בין השנים @start ו @end.

en: Titles plus teaser
he: כותרת ותקציר

en: Max length
he: אורך מקסימלי

en: !name field has a maximum length of !maxl characters.
he: השדה !name מוגבל לאורך מקסימלי של !maxl תווים.

en: !name field has a max length of !maxl characters.
he: לשדה !name קיימת הגבלה ל!maxl תווים.

en: Wrong answer for !title
he: תשובה שגויה ל!title.

en: !title field accepts only numbers.
he: בשדה !title ניתן להזין רק מספרים.

en: !title field accepts only numbers (use a '.' as decimal point).
he: בשדה !title ניתן להזין רק מספרים (השתמש ב'.' כנקודה דצימלית).

en: !title field accepts only numbers (use a ',' as decimal point).
he: בשדה !title ניתן להזין רק מספרים (השתמש ב'.' כנקודה דצימלית).

en: !title field has to be between !min and !max.
he: על השדה !title להכיל ערכים בין !min ל!max.

en: !title field has to be greater than !min.
he: על השדה !title להיות גדול מ!min.

en: !title field has to be smaller than !max.
he: על השדה !title להיות קטן מ!max

en: !title field has to have between !min and !max values.
he: על השדה !title להכיל ערך בין !min ל!max

en: !title field has to have minimal !min values.
he: יש להזין בשדה !title לפחות !min ערכים.

en: !title field has to have maximum !max values.
he: על השדה !title להכיל לכל היותר !max ערכים.

en: !title field has to have between !min and !max words.
he: על השדה !title להכיל בין !min ל!max מילים.

en: !title field has to have minimal !min words.
he: יש להזין בשדה !title לפחות !min  מילים.

en: !title field has to have maximum !max words.
he: על השדה !title להכיל לכל היותר !max מילים.

en: !title field can not contain any HTML tags
he: לא ניתן להזין תגי HTML בשדה !title.

en: !title field can not contain any HTML tags exept !allowed
he: לא ניתן להזין תגי HTML בשדה !title חוץ מ!allowed.

en: !title field has to be equal to !firstone.
he: על השדה !title להיות שווה ל!firstone.

en: !title field has to be one of the following values: !values.
he: יש להזין בשדה !title רק אחד מן הערכים הבאים: !values.

en: !title field must consist of following elements only: !elements.
he: על השדה !title להכיל את האלמנטים הבאים בלבד: !elements.

en: !title field can not consist of following elements: !elements.
he: לא ניתן להזין בשדה !title את האלמנטים הבאים: !elements.

en: !title field is not a valid EAN number.
he: השדה !title אינו מספר EAN תקני.

en: !title field does not match the required pattern.
he: השדה !title לא מתאים לתבנית הנדרשת.

en: You can select no more than !max values for !title.
he: תוכל לבחור לא יותר מ!max ערכים לשדה !title.

en: You must select at least !min values for !title.
he: עליך לבחור לפחות !min ערכים לשדה !title.

en: You must select between !min and !max values for !title.
he: עבור השדה !title עליך לבחור ערכים בין !min ל!max.

en: The value in !title is not a valid email address.
he: הערך בשדה !title אינו כתובת דוא"ל חוקית.

en: The value in !title is not a valid url.
he: הערך בשדה !title אינו כתובת אתר תקינה.

en: The value in !title is not a valid phone number.
he: הערך בשדה !title אינו מספר טלפון תקין.

en: The value in !title is not a valid date.
he: הערך בשדה !title אינו תאריך תקין.

en: Wrong answer for !title.
he: תשובה שגויה ב!title

en: !title field has to be greater than !min with steps of !step and smaller than !max.
he: על השדה !title להיות גדול מ!min בצעדים של !step וקטן מ!max.

en: !title field has to be greater than !min with steps of !step.
he: על השדה !title להיות גדול מ!min בצעדים של !step.

en: !title field has to be smaller than !max and must be dividable by !step.
he: על השדה !title להיות קטן מ!max וניתן לחלוקה ב!step.

en: !title field must be a valid color code.
he: על השדה !title להכיל קוד צבע תקני.
