Clientside Validation (7.x-1.37) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: enable
ro: activare

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: In moderation queue
ro: În curs de moderare

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: default
ro: implicit

en: Password
ro: Parolă

en: Required
ro: Necesar

en: edit
ro: modifică

en: General settings
ro: Setări generale

en: Preview comment
ro: Previzualizare comentariu

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Email
ro: email

en: Your name
ro: Numele dumneavoastră

en: Published
ro: Publicat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Send
ro: Trimite

en: Example
ro: Exemplu

en: Optional
ro: Opţional

en: create
ro: creare

en: Titles only
ro: Doar titluri

en: Full text
ro: Text întreg

en: Features
ro: Caracteristici

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Empty
ro: Gol

en: Display of XML feed items
ro: Afişarea intrărilor fluxului XML

en: disable
ro: dezactivare

en: Custom function
ro: Funcție personalizată

en: Titles plus teaser
ro: Titlu plus începutul articolului

en: Validate options
ro: Validați opțiunile
