Clientside Validation (7.x-1.45) - en to ru translation catalogue (57 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: enable
ru: включить

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: In moderation queue
ru: В очереди на публикацию

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Download
ru: Скачать

en: default
ru: по умолчанию

en: Password
ru: Пароль

en: Required
ru: Обязательно

en: edit
ru: изменить

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Preview comment
ru: Предпросмотр комментария

en: Paths
ru: Пути

en: Content type
ru: Тип материала

en: Default settings
ru: Настройки по умолчанию

en: Your name
ru: Ваше имя

en: Published
ru: Опубликовано

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Sticky at top of lists
ru: Закреплять вверху списков

en: Plain text
ru: Простой текст

en: Send
ru: Отправить

en: Example
ru: Пример

en: Optional
ru: Необязательно

en: Blacklist
ru: Чёрный список

en: create
ru: создайте

en: Titles only
ru: Только заголовки

en: Full text
ru: Полный текст

en: Features
ru: Особенности

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Empty
ru: Пусто

en: Display of XML feed items
ru: Отображение элементов ленты XML

en: disable
ru: отключить

en: Webforms
ru: Веб-формы

en: Please wait...
ru: Пожалуйста, подождите...

en: !title field is required.
ru: Поле "!title" обязательно для заполнения.

en: Plugin settings
ru: Настройки плагина

en: Validation
ru: Проверка

en: Valid
ru: Проходящий проверку

en: Custom function
ru: Индивидуальная функция

en: Numeric
ru: Числовая

en: The entered date needs to be between the years @start and @end.
ru: Введенная дата должна входить в период от @start до @end.

en: Invalid
ru: Недействительный

en: Titles plus teaser
ru: Заголовок и анонс

en: Max length
ru: Максимальная длина

en: Min length
ru: Минимальная длина

en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID. Contact the site administrator if this problem persists.
ru: Ошибка проверки CAPTCHA: неизвестный ID сеанса CAPTCHA. Свяжитесь с администратором сайта, если проблема повторяется.

en: Validate options
ru: Варианты проверки

en: Edit settings
ru: Редактировать настройни
