Clientside Validation (7.x-2.0-beta1) - en to da translation catalogue (61 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: enable
da: aktiver

en: delete
da: slet

en: In moderation queue
da: I moderationskø

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Download
da: Hent

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: default
da: standard

en: Number
da: Antal

en: Password
da: Adgangskode

en: Required
da: Obligatorisk

en: edit
da: redigér

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Time
da: Tid

en: Preview comment
da: Gennemse kommentar

en: Paths
da: Stier

en: Content type
da: Indholdstype

en: Email
da: E-mail

en: Default settings
da: Standardindstillinger

en: Date format
da: Datoformat

en: Your name
da: Dit navn

en: Published
da: Udgivet

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Sticky at top of lists
da: Klæbrig

en: Maximum
da: Maksimum

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Phone
da: Telefon

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Optional
da: Valgfrit

en: Integer
da: Heltal

en: Blacklist
da: Sortliste

en: Regular expression
da: Regulært udtryk

en: create
da: opret

en: Titles only
da: Kun titler

en: Full text
da: Fuld tekst

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Empty
da: Tom

en: Max
da: Maks

en: Display of XML feed items
da: Visning af XML kilde elementer

en: disable
da: deaktivér

en: Webforms
da: Webformularer

en: Decimal
da: Decimaltal

en: !title field is required.
da: !title-feltet er obligatorisk.

en: Plugin settings
da: Plugin-indstillinger

en: Validation
da: Validering

en: Numeric
da: Numerisk

en: Equal
da: Lig med

en: Titles plus teaser
da: Titler og resuméer

en: Unique
da: Unik

en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID. Contact the site administrator if this problem persists.
da: CAPTCHA valideringsfejl: ukendt CAPTCHA session-ID. Kontakt sitets administrator hvis problemet ikke forsvinder.

en: Inline Form Errors
da: Indlejrede formularfejl

en: Validate options
da: Kontrollér valgmuligheder
