Clientside Validation (7.x-2.0-beta2) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: File
ru: Файл

en: Date
ru: Дата

en: Number
ru: Число

en: Link
ru: Ссылка

en: Required
ru: Обязательно

en: Time
ru: Время

en: Date format
ru: Формат даты

en: Maximum
ru: Максимум

en: Plain text
ru: Простой текст

en: Phone
ru: Телефон

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Integer
ru: Целое число

en: Blacklist
ru: Чёрный список

en: Regular expression
ru: Регулярное выражение

en: Hierarchical Select
ru: Иерархический выбор

en: Empty
ru: Пусто

en: Max
ru: Макс

en: Minimum length
ru: Минимальная длина

en: Decimal
ru: Десятичное число

en: Minimum
ru: Минимум

en: !title field is required.
ru: Поле "!title" обязательно для заполнения.

en: Numeric
ru: Числовая

en: Min
ru: Мин

en: Equal
ru: Равный

en: Unique
ru: Уникальный

en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID. Contact the site administrator if this problem persists.
ru: Ошибка проверки CAPTCHA: неизвестный ID сеанса CAPTCHA. Свяжитесь с администратором сайта, если проблема повторяется.

en: Inline Form Errors
ru: Ошибки встроенной формы

en: Must be empty
ru: Должно быть пусто
